Dywany dla dzieci – jaki wybrać?

Chociaż dzisiaj wiele wnętrz może obyć się bez dywanów, to jest jeden taki pokój, którego nikt z nas nie wyobraża sobie bez tego elementu. Mianowicie chodzi o pokój dziecięcy. Kącik maluszka powinien być przede wszystkim miejscem przytulnym i bezpiecznym. Dywany dla dzieci nie tylko dodadzą wnętrzu ciepła, ale również mają za zadanie chronić przed nieprzyjemnymi skutkami upadków oraz poślizgnięciem się. Na rynku znaleźć można wiele różnych modeli dywanów. Który jednak wybrać? Jeśli nie wiesz, na jaki się zdecydować, zajrzyj do poniższego poradnika. Na pewno pomoże ci podjąć decyzję.

Dywany dziecięce – rodzaje materiałów

Dywany dla dzieci wykonywane są z przeróżnych materiałów. Są tańsze i droższe, mniej lub bardziej dopasowane do potrzeb malucha, ale to od rodzica zależy, na jaki się zdecyduje. My przestawiamy trzy najczęściej wybierane rodzaje, nad którymi warto się zastanowić, szukając dywanika dla dziecka.

Dywany wełniane – trwałe i naturalne

Uważa się je za dywany bardzo wysokiej jakości i jest to w stu procentach stwierdzenie prawdziwe. Nie ma trwalszego i bardziej sprężystego materiału niż wełna. Stanowi ona też świetną izolację akustyczną. Dzięki niej pokoik każdego maluszka stanie się ciepły i przytulny. Dywany wełniane dla dzieci mają jeszcze jeden atut – jest to fakt, że łatwo utrzymać je w czystości. Co ważne, są bardzo odporne na ścieranie, dlatego długo służą w pokoju malucha.

dywan-dzieciecy-sarenka

Dywany akrylowe – miękkie i antyalergiczne

Niezwykle trwałe i odporne na zabrudzenia, przez co bardzo przypominają dywany wełniane. Są jednak od nich tańsze, dlatego stanowią wartą uwagi alternatywę. Równie miękkie i sprężyste, dlatego można je nawet ze sobą pomylić. Ich kolejną zaletą jest łatwość czyszczenia, a także fakt, że akryl jest odporny na wszelkie grzyby, pleśń i bakterie. Dywany akrylowe dla dzieci są antystatyczne, więc nie przyciągają kurzu, dlatego idealnie sprawdzą się dla alergików.

Dywany bawełniane – odporne na zabrudzenia

Dywany bawełniane dla dzieci swoją popularność zyskały w ostatnich latach i coraz częściej można je spotkać w sklepach. Tak samo, jak dywany akrylowe, są one doskonałym wyborem dla alergików, ponieważ z łatwością się je czyści, a także są w stu procentach wykonane z naturalnych materiałów. Są dosyć cienkie, dlatego niektóre modele można nawet prać w pralce i to odróżnia je od innych dywanów. Dzięki temu z łatwością można domyć je nawet z trudnych zabrudzeń i nie tracą przy tym kolorów.

Oprócz tych modeli na rynku znajdziesz również dywany dla dzieci poliestrowe, poliamidowe, polipropylenowe i choć są tanie, to raczej nie warto w nie inwestować, ponieważ nie zachwycają trwałością. Zdecydowanie lepiej będzie przeznaczyć więcej pieniędzy na jeden z przedstawionych wyżej rodzajów. To gwarancja zakupu dywanu dla dziecka na lata.

About the Author

Marzena Kondracka
Witam! Nazywam się Marzena Kondracka i prowadzę blog Real Estate skupiający się na tematyce nieruchomości oraz budownictwa. Regularnie umieszczam także artykuły poświęcone wykończeniom wnętrz oraz utrzymaniu terenów zielonych. Znajdziesz tu wiele interesujących poradników a także dokładne instrukcje dotyczące różnych, nieraz fachowych procesów budowy czy kupna nieruchomości. W razie potrzeby kontaktu zachęcam do pisania na adres [email protected]. Życzę przyjemnego czytania! :)