Elevatio i twój dom jest piękniejszy

Im dom, biurowiec lub kamienica starsze, tym gorzej wygląda ich elewacja. Dawny blask można jednak przywrócić, wykorzystując do tego profesjonalną, specjalistyczną firmę, która zajmuje się czyszczeniem elewacji i fasad. Taką firmą jest katowickie Elevatio.

 


Mycie elewacji, czyszczenie fasad


W zakresie usług firmy Elevatio jest między innymi mycie elewacji blaszanej, na której pojawiły się, na przykład, zacieki. Na hali fabrycznej, stacji benzynowej, czy stacji obsługi pojazdów. Wykonywane jest na każdej wysokości, w kilku etapach, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia są skutecznie usuwane. Możliwe jest też wykonanie woskowania oraz mycie elewacji wodą demineralizowaną.

Jeżeli elewacja pokryta jest sidingiem z PCV, to po pewnym czasie mogą pojawić się zabrudzenia komunikacyjne, glony i pleśnie. Elevatio skutecznie wyczyści siding w czterech etapach (jeśli będzie taka konieczność, wykona całą procedurę raz jeszcze), korzystając ze specjalistycznego środka czyszczącego.


Czyszczenie i mycie cegieł oraz klinkieru


Na cegle i klinkierze z czasem pojawia się biały nalot, solny lub wapienny. Znają to dobrze właściciele budynków z cegły lub klinkieru. Firma Elevatio specjalizuje się w skutecznym przywracaniu pięknego wyglądu elewacjom wykonanym z tych materiałów, wykorzystując do tego specjalistyczne urządzenia.

Mycie elewacji z cegieł lub klinkieru przebiega w pięciu etapach, którymi są: dezynfekcja, mycie cegły, uzupełnianie ubytków, maskowanie przebarwień, hydrofobizacja, czyli zabezpieczenie poprzez impregnację, przed wnikaniem wody w głąb struktury cegły.


Czyszczenie tynków


Tynki są szczególnie narażone na zabrudzenia z powodu zanieczyszczeń powietrza, chociażby przez spaliny, pyły, sadzę. Im dłużej się ich nie myje, tym zabrudzenia coraz intensywniejsze. Malowanie pomaga tylko na krótki czas. Firma Elevation specjalizuje się w myciu tynku, które przywraca mu doskonały wygląd, a do tego jest trzy razy tańsze od malowania.


Czyszczenie kostki brukowej


Firma Elevatio zajmuje się też czyszczeniem kostki brukowej, znajdującej się na ulicach, placach, wokół domu, czy na parkingach. Pracownicy dokładnie umyją ją pod ciśnieniem i y wykorzystaniem środków czyszczących, bez różnicy, czy jest to kostka betonowa, czy tradycyjna, granitowa. Dzięki temu znikną tłuste plamy olejowe, grzyby, pleśń, naloty atmosferyczne.


Czyszczenie dachów i kamienia


ele2

Zakres usług Elevatio obejmuje również czyszczenie dachów, na których lubią gromadzić się przeróżne zabrudzenia, a także kamienie. W przypadku tych drugich firma usunie zabrudzenia z piaskowca, marmuru oraz granitu.

Dzięki współpracy z firmą Elevatio można przywrócić budynkom piękny wygląd, naturalny ceglasty kolor. Wykonuje ona również szereg usług z zakresu renowacji i piaskowania. Większe zlecenia, dotyczące powierzchni powyżej 200 m kw., Elevatio realizuje na terenie całego kraju. Szczegóły oferty firmy znajdują się na tej stronie: http://www.elevatio.pl/czyszczenie-mycie-cegly-klinkieru.html.

About the Author

Marzena Kondracka
Witam! Nazywam się Marzena Kondracka i prowadzę blog Real Estate skupiający się na tematyce nieruchomości oraz budownictwa. Regularnie umieszczam także artykuły poświęcone wykończeniom wnętrz oraz utrzymaniu terenów zielonych. Znajdziesz tu wiele interesujących poradników a także dokładne instrukcje dotyczące różnych, nieraz fachowych procesów budowy czy kupna nieruchomości. W razie potrzeby kontaktu zachęcam do pisania na adres [email protected]. Życzę przyjemnego czytania! :)