Jak wybrać odpowiednie rolety zewnętrzne do mieszkania lub domu?

Rolety zewnętrzne to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się uchronić od ciepła oraz nieproszonych gości. Dzięki nim możemy się czuć nieco bezpieczniej, opuszczając swój dom lub mieszkanie, wiedząc, że dostęp do niego jest znacznie utrudniony. Wybór żaluzji zewnętrznych wcale nie jest jednak prostą sprawą i trzeba wiedzieć, jakie są rodzaje rolet i gdzie się je montuje, aby wiedzieć, które będą najlepiej pasować do naszych okien.

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne mają bardzo korzystny wpływ na temperaturę panującą w budynku, w którym są one zamontowane. Latem zapewniają nam ochronę przed promieniami słonecznymi, zimą natomiast zapobiegają utracie ciepła. Rolety ograniczają również nieco wychładzające działanie wiatru. Między opuszczonymi żaluzjami a oknem pozostaje jedynie niewielka ilość powietrza, której ruch jest ograniczony. Żaluzje pełnią także funkcje ochronne, szczególnie gdy zdecydujemy się na model z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Możemy być wtedy pewni, że nasz dom jest bezpieczny. Rolety zewnętrzne pełnią również ochronę przed hałasem, ponieważ obniżają one jego poziom o około 10 dB. Dodatkowo są idealne dla osób, którym najlepiej śpi się w kompletnej ciemności.

Jakie żaluzje wybrać?

Wybierać możemy między trzema rodzajami rolet. Pierwszym z nich są żaluzje elewacyjne, których skrzynie, w których znajdują się silniki do rolet, montuje się na elewacji domu, tuż nad oknem. Prowadnice umieszcza się natomiast po bokach wnęki okiennej. Zamawiając roletę, na przykład ze strony https://roleta.pl/ możemy wybierać spośród przeróżnych kolorów, które idealnie możemy dopasować do elewacji. Wadą tych rolet jest to, że często na fasadzie tworzą się wypustki na których osadza się wilgoć oraz brud. Możemy tego uniknąć, decydując się na montaż modeli naokiennych, których skrzynki montuje się we wnęce okiennej a prowadnice do profili pionowych, dzięki czemu do wnętrza domu dostaje się mniej światła. Rozwiązanie to nie sprawdzi się jednak w przypadku mniejszych okien. Żaluzje zewnętrzne naokienne spotkać można w dwóch wersjach – prawo- oraz lewoskrętnej. Ostatnim rodzajem są rolety nakładane, które można zamontować jedynie wtedy, gdy wymieniamy okna. Skrzynie, w których znajdują się silniki do rolet, umieszcza się pomiędzy ościeżem a górnym fragmentem ramy okiennej, dzięki czemu kaseta jest całkowicie ukryta w ścianie.

Planując zakup rolet zewnętrznych do domu, warto odwiedzić stronę https://roleta.pl/rolety-zewnetrzne-c-1.html, gdzie znajdziemy bardzo bogaty wybór rolet zewnętrznych w bardzo korzystnych cenach. Firma AKOM dostarcza rolety na terenie całej Polski, więc nie musimy się martwić o naszą odległość od siedziby firmy.

About the Author

Marzena Kondracka
Witam! Nazywam się Marzena Kondracka i prowadzę blog Real Estate skupiający się na tematyce nieruchomości oraz budownictwa. Regularnie umieszczam także artykuły poświęcone wykończeniom wnętrz oraz utrzymaniu terenów zielonych. Znajdziesz tu wiele interesujących poradników a także dokładne instrukcje dotyczące różnych, nieraz fachowych procesów budowy czy kupna nieruchomości. W razie potrzeby kontaktu zachęcam do pisania na adres [email protected]. Życzę przyjemnego czytania! :)