Wybieramy system monitoringu z Montersi

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie zastanawiasz się nad objęciem swojej posesji systemem monitoringu. Być może już się zdecydowałeś, lecz w obliczu tak bogatej oferty na rynku nie wiesz, który system będzie najlepszy dla ciebie. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy poradnik porównujący dwa najpopularniejsze systemy monitoringu. Wybierz system monitoringu wspólnie z nami.

Na początek krótka definicja. System monitoringu to inaczej system telewizji przemysłowej (CCTV), który służy do rejestracji tego, co dzieje się w budynkach nim objętych. Współczesne urządzenia umożliwiają zintegrowanie systemów monitoringu na przykład z systemem alarmowych w domu czy fabryce. Współcześnie mamy do czynienia z dwoma popularnymi systemami – są to analogowy system monitoringu oraz system monitoringu sieciowego IP. Czym się różnią i jakie mają zalety? O tym poniżej.

monitoring

Prosty system analogowy

Tańszym rozwiązaniem jest zdecydowanie system monitoringu sieciowego. Kamery analogowe dają zadowalającą jakość obrazu, a urządzenia wyposażone są w niezbędne funkcje. System analogowy posiada możliwość zintegrowania go na przykład ze wspomnianym systemem alarmowych. Urządzenia są tańsze niż w przypadku systemów IP. Monitoring analogowy zapewnia podstawową ochronę na przyzwoitym poziomie, a co najważniejsze – na każdą kieszeń. Jeśli jednak chcesz zainwestować w nowoczesny system wykorzystujący zalety nowoczesnych technologii – zdecydowanie polecamy monitoring sieciowy IP.

Monitoring IP – zdalne sterowanie

System ten od kilku lat szturmem zdobywa uznanie polskich użytkowników. Nic dziwnego – jest idealnym wyborem dla osób, które szukają skutecznego systemu zabezpieczenia swoich nieruchomości przed złodziejami lub konsekwencjami wtargnięcia niepożądanych gości na posesję. Monitoring sieciowy wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki, dzięki czemu możemy ustawiać go według własnych potrzeb, a także sterować z niemal każdego miejsca na ziemi.

System monitoringu IP składa się w podstawowej wersji z rejestratora oraz kamer podłączonych do sieci internetowej. System IP może wykorzystywać zalety sieci Ethernet, a możliwość nawiązania sieciowego połączenia z systemem zapewnia ogromną wygodę. Za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej możemy śledzić to, co dzieje się na posesji albo w budynku. Dodatkowo monitoring sieciowy umożliwia jego użytkownikowi zdalne sterowanie kamerami, odtwarzanie nagrać oraz zmianę poszczególnych parametrów systemu.

systemip

Znakomita jakość obrazu

Monitoring sieciowy zapewnia znakomitą jakość obrazu. W sprzedaży dostępne są kamery o rozdzielczości dochodzącej nawet do 4K. Nawet najtańsze modele kamer IP gwarantują wysokiej jakości obraz z dobrą widocznością szczegółów. W przypadku kamer IP możesz mieć pewność, że rozpoznasz sytuacje i osoby na nagraniach.

Zaletą kamer sieciowych jest ponadto wsparcie funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR), co zapewnia wyraźny obraz bardzo kontrastowego planu, na którym występują bardzo jasne i bardzo ciemne obiekty.

Transmisja danych za pomocą zwykłego kabla

Na co jeszcze pozwala nam system monitoringu sieciowego IP? Mamy możliwość przesyłania danych i zasilania kamer za pomocą standardowego kabla sieciowego. Zmniejsza to ilość przewodów potrzebnych do instalacji, a ponadto umożliwia zamontowanie kamer w nietypowych punktach posesji, do których trudno jest doprowadzić standardowe zasilacze. Co ważne – system IP nie wymaga konfiguracji i automatycznie rozpoznaje, czy kamera wspiera standard Ethernet.

Warto także dodać, że niektóre modele kamer IP wyposażone są w gniazdo na kartę micro SD, dzięki czemu jednostkowa kamera może tworzyć mini-system monitoringu. Takie rozwiązanie przydaje się w małych obiektach, gdzie wystarczy jedna kamera. Sprawdź produkty do transmisji po skrętce.

monitoringu2
Podsumowując nasz poradnik warto podkreślić zalety jednego i drugiego systemu. Szczególnie system monitoringu sieciowego IP zasługuje na naszą uwagę, ponieważ kryje jeszcze wiele ciekawostek. Jeśli interesuje Cię więcej wiadomości – wejdź na stronę Montersi.pl i skontaktuj się z nami. W naszym sklepie znajdziesz także ogromny wybór obiektywów do kamer przemysłowych. Pomożemy Ci dobrać system idealny dla Ciebie.

montersi logo

About the Author

Marzena Kondracka
Witam! Nazywam się Marzena Kondracka i prowadzę blog Real Estate skupiający się na tematyce nieruchomości oraz budownictwa. Regularnie umieszczam także artykuły poświęcone wykończeniom wnętrz oraz utrzymaniu terenów zielonych. Znajdziesz tu wiele interesujących poradników a także dokładne instrukcje dotyczące różnych, nieraz fachowych procesów budowy czy kupna nieruchomości. W razie potrzeby kontaktu zachęcam do pisania na adres [email protected]. Życzę przyjemnego czytania! :)

Be the first to comment on "Wybieramy system monitoringu z Montersi"

Leave a comment